V Praze vystoupí norští avantgardisté Supersilent

9. listopadu 2006 v 15:07 | rikke-maren |  Kongeriket Norge
V rámci průběžného festivalu jiné hudby Stimul vystoupí už v pátek, a ne v sobotu, jak bylo původně uváděno, v pražském NoD tři norské skupiny pohybující se mezi jazzem a experimenty. Hlavní hvězdou je kvarteto Supersilent, které patří k nejvýznamnějším skupinám spojujícím free jazz s elektronikou a dark ambientem.
Skupina vznikla poté, co se k freejazzovému triu Veslefrekk připojil v roce 1997 elektronik Holge Sten, který od konce osmdesátých let vydával pod jménem Deathpriod sólové desky. Album Společný opus 1-3 definoval nové pojetí spojují výboje ambientní elektroniky s jazzem i rockem.
Duo Susanna and The Magical Orchestra tvoří zpěvačka Susanna Wallumrod a pianista Jaga Jazzist Morten Qvenild. Nabízí melancholický popjazz. Mladé trio In The Country se věnuje komorně pojatému jazzu v duchu vydavatelství ECM.
novinky.cz

...samozřejmě ZASE Praha!! Já se tam asi fakt přestěhuju. Jako Ostrava není nějaká zapadlá dědina v horách, kam ještě nedorazila elektřina!!! Tak by se podle toho mohli zařídit!!!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama