Míra Bosák - Záznam chatu z úterý 8. června 2004

23. listopadu 2006 v 14:42 | rikke-maren |  Sport
Snažila jsem se omezit jen na nejzajímavější otázky, popřípadě odpovědi, takže moc fotbalu v tom nenaleznete... /celý text si pak můžete přečíst na webových stránkách České televize/
Ještě pro připomenutí - chat je z roku 2004, takže se nedivte, že Rosický hraje ještě v Bundeslize. Díky.
No a asi se nemusím zmiňovat o tom, že Miroslav Bosák patří mezi mé nejoblíbenější sportovní komentátory...

anonym: jak ses stal komentátorem(jako bůh o-) )
Jaromír Bosák: Paradoxně mě oslovil tehdejší šéfredaktor Jiří Baumruk, se kterým jsme se později ve zlém rozešli. V roce 1992, kdy se obměňovalo složení redakce a "staří harcovníci" nebyli publikem oceňováni a měli z ČT odejít. A v té době nebyli lidi
chandler: Proc CT neusilovala o fotbalovou ligu?

Uroven propagace je na TV NOVA desiva. Na to se neda koukat natoz poslouchat ty "komentare". Zajimal by me vas osobni nazor. Jinak preji at se v Portugalsku vsechno vydari a zadny poruchy AUT
Jaromír Bosák: Děkuju za přání. ČT se několikrát o českou ligu pokoušela, ale fotbalový svaz měl tak nějak blíž k Nově, a proto to dopadlo tak, jak to dopadlo. Nás jenom těší, že naše práce při mezinárodním fotbale je hodnocena příznivěji než kolegů v Nově.
Dáša: Dobrý den,
zajímalo by mě, zda máte s někým z našich fotbalových reprezentantů bližší vztah, s ký si rád prostě jen tak popovídáte,nemyslím jen o sportu?Je takový někdo?Díky za odpověď, jste skvělý komentátor a a ať Vám na ME plynně mluví:)
Jaromír Bosák: Přiznám se, že kluky nevyhledávám. Jednak nás, novinářů, mají plné zuby. Potom, když je někdo s někým kamarád, špatně se mu kritizue a to není dobře. Ale bydlím blízko od Rosických, takže se s Tomášem a s jeho rodinou vídáme docela často. Jeho táta ke mně chodí koukat na syna na přenosy z Bundesligy.
Kadel: Prosím vás, mám jednu otázku na níž se snažím přijít již velmi dluho a nedá mi spát, ač to může znít směšně: Bosák je od slova bos (bez bot) nebo Boss (šéf, velký zvíře, kápo)?
Předem děkuji za odpověď
Jaromír Bosák: Preferuji variantu dvě. Bohužel, pravda je varianta číslo jedna. Bosák je ale taky chlupatej knedlík.
HOnza: Zajímalo by mě kde chodíš na ty originálí a vtipný komentáře během komentování???
Jaromír Bosák: To já nevím, buď mě to napadne nebo ne. Místopřísežně prohlašuju, že si nic nepřipravuju :)
Fanda: Pane Bosáku, zajímalo by mě, jak si udržujete svoji výřečnost a slovní zásobu. Děláte třeba nějaká rétorická cvičení? Čtete hodně knihy s jinou než sportovní tématikou?
Jaromír Bosák: Čtu strašně rád a vždycky jsme četl. Zaplať pánbůh za to. Pak taky chodím klábosit s kamarády do restaurací. Ale knihy a divadlo - na tom se dá leccos vybudovat. Rétorická cvičení jsme neabsolvoval, ale uvažuji o tom, že bych zašel, protože je pořád co zlepšovat.
Béďa: Troufl byste si komentovat s nějakém jiném jazyce?
Jaromír Bosák: Jednou jsem i pracoval v německém rádiu a tam jsem odvysílal nějaké věci i v němčině, ale zápas.... Kdybych mohl jenom jmenovat hráče, asi by to šlo :))
I když německy, myslím, umím docela dobře, asi by to nebylo ideální. To je problém našeho povolání, my se jím můžeme živit jenom tady. Údržbář může letět třeba do Filadelfie :)
Kuba: Míro jedna taková lehce osobní:) Jakej je tvůj vztah ke konopí? Díky
Jaromír Bosák: Kdyby se tady víc kouřilo, míň by se blblo. Přiznávám, že příležitostně ochutnám. Nemám problém.
Tinky Dinky: Sázíte na sportovní výsledky? Pokud ano, jak úspěšně?
Jaromír Bosák: Jsem velkým sponzorem sázkových kanceláří, už dlouho jsem nic nevyhrál.
Ondra: Zajímalo by mě, co byste dělal, kdybyste nebyl komentátorem.
Jaromír Bosák: To mě taky!
Martínek: Které sporty máte ještě rád kromě fotbalu?
Jaromír Bosák: Basket, golf, rád koukám na házenou, skoky na lyžích. Mám rád sporty, které nejsou subjektivně hodnoceny (ve smyslu bodových rozhodčích).
Ferry: Co volby do EU parlamentu? Půjdeš?
Jaromír Bosák: Zaplať pánbůh, že vždycky, když jsou volby, jsem někde ve světě. Já bych nevěděl, koho volit. Česká politická scéna je obrovská bída.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ivca ivca | 13. května 2007 v 13:01 | Reagovat

jaky je znameni tomas rosicky?????????????????????

??????????????????????????????

2 pavel pavel | 13. března 2008 v 19:36 | Reagovat

dobrý den pane bosák já k vám citím staršně velká sympatie mohl byste mi dát vaše icq pokus ho tedy mate dukuji předem a

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama