Letecky z Prahy do Kodaně - již 60 let

18. listopadu 2006 v 12:44 | rikke-maren |  Kongeriget Danmark
České aerolinie (ČSA) oslavily 1. listopadu šedesát let od založení pravidelného leteckého spojení mezi Prahou a Kodaní. Poprvé ČSA letěly do dánské metropole 1. listopadu 1946, tehdy spoj zajišťovaly legendární letouny Dacota DC-3.
ČSA v současnosti na linku do Kodaně nasazují moderní proudové letouny Boeing 737 pro 162 cestujících. "Jen za první pololetí letošního roku využilo spojení do Kodaně 44 910 cestujících. Proti stejnému období loňského roku je to nárůst o 14,3 procenta," říká ředitelka zastoupení ČSA v Kodani Olga Havlasová.
Za celý loňský rok ČSA mezi Prahou a Kodaní přepravily více než 80 tisíc cestujících.

Třináct letů týdně
Leteckého spojení ČSA do Kodaně využívají především podnikatelé a manažeři. Více než 20 procent cestujících pokračuje z Prahy dále návaznými linkami ČSA především na střední Východ a do jihovýchodní Evropy.
ČSA v současnosti nabízejí 13 letů týdně z Prahy do Kodaně. Ve všední dny a sobotu startují letouny ČSA z Prahy do Kodaně ráno v 7:20 hod a večer v 17:00 hod. Zpět se vracejí v 9:30 hod a v 19:10 hod.
V neděli ČSA nabízejí pouze večerní let s návratem do Prahy druhý den ráno.
Dánská metropole leží na východním pobřeží ostrova Sjaelland a částečně na ostrově Amager. Od roku 2000 je Kodaň spojena osm kilometrů dlouhým Øresundským mostem se švédským městem Malmö.
V Kodani žije okolo 1,2 milionu obyvatel. Turisté by při návštěvě dánské metropole neměli minout přístav nebo symbol města sochu Malé mořské víly, ale také pevnost Kastellet, královský palác Amalienborg a řadu dalších památek. Pro mnohé turisty ale může být lákadlem také fakt, že v Kodani sídlí dva věhlasné pivovary Karlsberg a Tuborg.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama