Finská vodka

4. listopadu 2006 v 10:22 | rikke-maren |  Suomen Tasavalta

Nová láhev

Od svého zrození v roce 1970 je čistá a dokonalá Finlandia vodka skutečnou královnou všech vodek. Na prahu nového milénia slavila své znovuzrození uvedením nové lahve. Byla to největší změna balení v její třicetileté historii. Z hlediska designu představila nová láhev posun k větší jednoduchosti, eleganci a nadčasovosti. Láhev je o něco "jemnější", "vrásky" jsou mělčí, jako by "led" o něco roztál. V lahvi je ovšem stále Finlandia vodka, jediná prémiová vodka na světě, vyrobená z přírodně filtrované ledovcové vody a šestiřadého ječmene, dokonale uzrálého v arktickém létě. Je mrazivě průzračná, sametově čistá, je vytvořena pro okamžiky, které přicházejí jednou za tisíc let.

Historie

Finlandia vodka se nemění, protože lepší už být nemůže. I nadále se vyrábí na jediném místě na světě, ve finském městečku Rajamäki. Historie lihovaru v Rajamäki se píše od roku 1888. Tehdy žilo v této malé vesničce 15 obyvatel. Dnes se v tomto městečku, vzdáleném 45 km od Helsinek vyrábí až 60 milionů litrů alkoholických nápojů ročně. Výrobcem Finlandia vodky je společnost Primalco Ltd. se sídlem v Helsinkách. Používané suroviny nesmí být vyráběny jinde než ve Finsku. Při vstupu země do Evropské unie byl Finlandia vodce udělen ochranný status, jaký používají například světoznámé nápoje koňak či šampaňské.

Suroviny

Voda je základem křišťálové čistoty a nenapodobitelné kvality. V době ledové, když obrovské ledovce putovaly oblastí dnešního Finska, zanechávaly za sebou mohutné zásoby písku a štěrku, morény. Tak byl vytvořen dokonalý přírodní filtr. Tak dokonalý, že jakákoli snaha dále čistit vodu čerpanou z hlubiny ledovcových artézských studní by jen zhoršila její kvalitu. Finlandia vodka je tak jedinou vodkou na světě, která používanou vodu nepředčišťuje. Pro zachování dokonale průzračné čistoty vody vlastní společnost Primalco více než 800 chráněných hektarů krajiny, ze které jsou živeny prameny podzemních vodních zdrojů.
Dokonale čisté životní prostředí Finska se přirozeně odráží i v kvalitě ječmene, klíčové suroviny při výrobě vodky. Finlandia vodka je vyráběna výlučně z původního finského, vybraného šestiřadého ječmene, který neobsahuje žádné toxiny ani pesticidy. Používaný druh ječmene umožňuje vyrobit škrob nejvyšší kvality. Dokonce i kvasnice používané pro kvašení destilátu jsou za přísně stanovených podmínek kultivovány ve vlastních laboratořích jakožto rozhodující faktor pro kvalitu výsledného produktu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 andi andi | 29. června 2017 v 10:58 | Reagovat

Tak co, už jste ochutnali polskou vodku? Mně docela chutná, ale na finskou nemá-

http://www.alkoexpert.cz/10037-polska-vodka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama