Norská léčebna musela vymítat "hodné" duchy

31. října 2006 v 16:00 | rikke-maren |  Kongeriket Norge
Zní to jako scénář fantastického filmu, ale vedení léčebny v norském Porsgrunnu si dlouho nevědělo rady se stížnostmi svých pacientů, které strašil duch. Povolalo proto do svých služeb speciálního kněze, který vymítá ďábla a duchy. V léčebně prý strašila mrtvá sestra, která svůj život zasvětila pacientům onoho zařízení.
OSLO - Zřízenci i pacienti prý ducha sestry nejen často viděli, ale dokonce cítili vůni jejího nezaměnitelného parfému na chodbách. Léčebna v norském Porsgrunnu však prý nehostila ve svých zdech jediného ducha. "Nejprve chci zdůraznit, že ti duchové nebyli zlí," zdůraznila novinářům ředitelka zařízení Sigrid Oyenová.
Vidění duchové prý byli přátelští, ale někteří pacienti cítili, že je to trochu děsivé, když zažívají něco, co není běžně považováno za normální. Dům s pečovatelskou službou byl postaven v roce 1930. Za více než sedmdesát let se v něm vystřídala řada zaměstnanců i pacientů. Vedle mrtvé sestry lze na chodbách léčebny spatřit i malého chlapce a dvě starší ženy, které se stále ptají, zda je vše v pořádku.
"Modlil jsem se a nabízel požehnání všem," popsal svou vymítací praxi místní luteránský kněz Morten Edvardsen. Podle něj však zmínění duchové nebyli ani trochu podobní tomu, čím diváky živí televize.
novinky.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama