Norská kuchyně - NÁPOJE

13. října 2006 v 14:19 | rikke-maren |  Kongeriket Norge
Milovníci alkoholu to v Norsku nebudou mít právě nejjednodušší. Požívání alkoholu na veřejnosti je totiž zakázáno a také restaurace musí mít zvláštní licenci, aby mohla prodávat alkoholické nápoje. Pravdou ale zůstává, že licenci má prakticky každá restaurace, takže víno a pivo vám přinesou kdekoliv, byť je extrémně drahé. Víno a tvrdý alkohol není podle některých informací možné koupit v supermarketech, ale jen ve specializovaných obchodech zřízených za tímto účelem státem (tzv. Vinmonopolet).
Pokud zatoužíte po místní alkoholické specialitě, objednejte si silný gin Akvevitt, vyráběný pálením brambor nebo ječmene. Pije se z malých skleniček k hlavním jídlům, načež často následuje ještě větší sklenice piva. Navzdory svému zdánlivě nevinnému názvu má akvevitt vysoký obsah alkoholu, a tak je lepší si jej vychutnávat jen velmi opatrně.
Norské pivo má i na naše zvyklosti poměrně dobrou kvalitu. Světlému pivu se říká pils; o něco silnější je export. Před řízením auta lze s mírou pít pouze téměř zcela nealkoholická piva jako brigg nebo zero.Vörteröl je nealkoholické tmavé pivo nasládlé chuti.
Nealkoholickým nápojům kraluje především káva a čaj. Sami Norové pijí k jídlu často jen obyčejnou vodu z vodovodu. Minerální voda s bublinkami má v norštině název farris.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama