Nate Adams

15. října 2006 v 15:32 | rikke-maren |  Sport
přezdívka: NATE DOG
datum narození: 29.3.1984
závodí od roku: 1998

"Začalo to, když mi bylo 8 a můj otec mi poprvé ukázal ježdění na motorce, okamžitě jsem si tuto zábavu sport zamiloval. Náš sport se neustále vyvíjí a není možné ho dělat naplno, aniž by ho člověk miloval. V FMX je, na rozdíl od jiných sportů, tolik nástrah a nebezpečí, že jen ten, kdo je do tohoto sportu naprostý blázen, dokáže s plným nasazením riskovat své zdraví a v některých případech i život"
Nate Adams je v současnosti považován za jednoho z nejlepších, ne-li vůbec nejlepšího jezdce naší planety.
Jeho vítězné tažení začalo v roce 2003, kdy se mu v legendárním FMX závodě "Gravity Games" podařilo porazit do té doby neporazitelného a legendárního Travise Pastranu. V roce 2004 už Nate vyhrál nejprestižnější závod X-Games, což byl titul, který mu do té doby chyběl a který mu pomohl zařadit se neodmyslitelně mezi světovou elitu. K vítězství mu v roce 2004 pomohl trik 360, který je považován za nejtěžší možný.
Poté už následovalo jedno vítězství za druhým - na Gravity Games 2004 Adams ukázal, kdo je opravdovým králem FMX, když zopakoval 360 a to hned dvakrát za sebou, což mu zajistilo nejen první místo v závodě ale i vítězství v kategorii "best trick."
Třetí triumf se mu podařil hned záhy na to, když vyhrál LG Mistrovství světa, které se konalo v Kalifornii.
V roce 2005 potkalo Adamse zranění, které mu zkomplikovalo část sezóny, ale ne natolik, aby se nemohl zúčastnit dalšího kultovního závod - Red Bull X-Fighters, který se konal v Madridu a který mu přinesl další slavné vítězství.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama