Tommi Nikunen

13. září 2006 v 15:32 | rikke-maren |  Hoppbakke
NEJMLADŠÍ ZE SKOKANSKÝCH TRENÉRŮ, SVOU TRENÉRSKOU KARIÉRU ZAČÍNAL U SDRUŽENÁŘŮ
Narodil se 10. prosince 1973 v Kuovala ve Finsku. O sport se zajímal už od dětství. Studoval na univerzitě v Jyväskylä. Svého času byl skokanem finského B týmu. Dvakrát se umístil na 4. místě na Mistrovství Finska, mezinárodní závody však už byly nad očekávání.
V letech 1989 - 1992 se sice účastnil závodů SP, ale vždy končil v 5. a 6. desítce. V 19 skákání opustil - zjistil totiž, že to nemá cenu. Tomuto sportu však zůstal věrný. Od roku 1998 trénoval B tým finských sdruženářů. Z velké části i díky němu získal na ZOH v SLC Samppa Lajunen tři zlaté medaile.
Funkci trenéra sdruženářů zastával do konce zimy 2002, kdy vypršela smlouva Miku Kojonkoskimu. Svaz určil, že nejlepším následovníkem bude právě Nikunen. Tehdy mu bylo 28 a nebyl o moc starší, než jeho noví svěřenci.
Udržet úroveň, jakou nastolil Kojonkoski bylo velice těžké. Avšak Janne Ahonen vyhrál T4M, blýskli se i mladí skokani - Happonen, Kokkonen či Lappi, pomalu se do své formy vracel Matti Hautamäki. Už na MS ve Val di Fiemme se ukázala síla finské reprezentace. Hautamäki po válčení s Malyszem vybojoval stříbro na velkém můstku a v závodu družstev ukázal se svými kolegy, kdo je nejlepší. Po konci sezony však Nikunen nechtěl ani pomyslet co by bylo, kdyby sezona byla delší. Mohl být však se svými svěřenci spokojen.
A protože dobré výsledky finských skokanů pokračují, musí se s Tommim počítat i v dalších letech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 WR WR | Web | 18. září 2017 v 19:30 | Reagovat

Mezi příznivci lyžování z ČR se počítá Val di Fiemme k jednomu z nejoblíbenějších středisek Itálie. Významným důvodem je poměr cena / výkon. Jednotný skipas osahuje pestrou čtveřici areálů Alpe Cermis, Latemar, Alpe Lusia a Passo Rolle. Ty tvoří ideální směs obtížností. Vedle dominujících červeně značených tratí lze sjíždět i přívětivé pohodové louky a ani náročné černé sjezdovky.http://val-di-fiemme.wikidot.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama