Robert Kranjec

18. září 2006 v 15:15 | rikke-maren |  Hoppbakke
Robo se narodil 16. července 1981 v Lubljani, ale v současnosti bydlí v Kranji. Skoky byl fascinován už od malička; na lyžích skáče nějakých čtrnáct let. "Miluji skoky na lyžích, protože vyžadují skvělou připravenost a fyzickou i psychickou kondici. Stejně tak ale záleží na dobré technice, koordinaci apod. Všechno dohromady to může dát dobrý výsledek." V roce 2004 Robert na vlastní kůži zažil, že skoky také pořádně bolí, když se zřítil z můstku v Courchevel a přivodil si několik zlomenin. Ze zranění se ale otřepal: "Zranění k tomuto sportu patří. Není důvod končit."
Robertovou první školou byl výuční program na vlasového stylistu, následovala ekonomická škola a teď by mladý Slovinec rád studoval na univerzitě. "Mám strašný problém s docházkou. Nestíhám se učit na zkoušky, a proto strašně děkuji svým učitelům, kteří pro to mají pochopení," říká s úsměvem o svém studiu.
Členem A-týmu je od roku 2001. Je především skvělý letec. V Planici 2002 ustanovil slovinský národní rekord na 222,5 metrů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama