Jak se Švédové vrátili do Čech?

7. září 2006 v 12:54 | rikke-maren |  Konungariket Sverige

Roku 1648 dobývali Karlův most. Dnes si hovíme v křeslech z jejich lesů...

Kdo je Nils Aake Gustafsson? Šéf věhlasné firmy KWA, která navrhuje a z hebkého dřeva vyrábí luxusní zahradní nábytek. Nábytek proslulý skandinávským designem a špičkovou kvalitou po celé Evropě. Jak vzpomíná na své začátky v Česku? Tady je jeho vyprávění.


"Víte, pro mě je desetileté působení v České republice pořád velkým a hezkým dobrodružstvím," říká pan Gustafsson. "Když mi v roce 1994 řekl kolega po návratu z dovolené, že byl v krásné zemi s miliony chat a zahrad, nevěřil jsem. Nemohl jsem tehdy pochopit, jak je možné, že naše firma je mimo zdejší dění. My, hrdí Švédové, přece tvoříme zahradní nábytek z nejlepšího severského dřeva pro celou Evropu - a miliony zahrad ve středu kontinentu bez nás? To mi znělo jako úplný nesmysl a zároveň jako výzva i rajská hudba dohromady.

A tak jsem se k vám vydal a hned první cesta mě dokonale dostala. Nejenže se mi potvrdilo, že Česko je úžasná země, nejenže se potvrdila ta pohádka o milionech zahrad, ale navíc jsem tady uviděl pro nás úžasné možnosti. V těch zahradách totiž nebylo pořádně na čem skutečně pohodlně sedět. Jistě, někde jsem zahlédl kutilské výtvory pána domu, někde vévodil ošklivý plastový nábytek, který se jinde snad už ani neprodává, ale jinak nic. Tehdy jsem si řekl, že v téhle zemi si vše beru za své a český trh dobudu. Naposledy byli přece Švédové v Čechách někdy v roce 1650...A snad se teď na mě kvůli té nadsázce nikdo z Čechů nerozzlobí, navlékl jsem si "brnění" a vydal se to zkusit jako naši předkové znovu...

Ze začátku to opravdu byla bitva veliká. Vždyť v roce 1995 byl u vás průměrný plat jen nějakých 10 000 korun - to je méně než 350 eur. Přitom dřevěný nábytek je pochopitelně dražší než plastový, ale také se s ním vůbec nedá srovnávat. Dřevo je prostě dřevo. Takže jsme se nejdříve museli zamyslet nad tím, jak to zařídit, aby koncová cena pro českého zákazníka mohla být co nejnižší. Museli jsme prostě najít novou, netradiční cestu a odstranit veškeré obchodní mezičlánky, které jsou v západní Evropě bohužel běžné. To znamenalo najít v Česku takového partnera, který bude schopen vzít na sebe roli dovozce, distributora i samotného prodejce. Jedině to mohlo zaručit výrazné snížení nákladů, a především v konečném důsledku i ceny pro zákazníka.

Hledali jsme společnost, která musela splňovat i další naše požadavky - mít širokou síť vlastních prodejen, kde by náš zahradní nábytek mohl být vystavený v mnoha variacích. A samozřejmě jsme hledali partnera, který nám bude za dodané zboží řádně platit, firmu, která bude mít peníze na reklamu, firmu, která bude mít vizi. Najít ji bylo docela snadné, ona je na českém trhu prakticky jenom jedna. Je to ten váš Mountfield s Kolem štěstí, Cadillacy, benzínem zadarmo a já nevím s čím ještě. Prostě k nepřehlédnutí.

Že jsem Bédu Trávníčka musel chvíli přemlouvat, to je na jiné vyprávění. Snad jen jako perličku povím, že pro nás objevil kouzlo 7leté záruky. Když mi generální ředitěl pan Drbohlav řekl, že na veškerý sortiment dávají jeho prodejny svým zákazníkům stejně dlouhou sedmiletou garanci a že na nábytek ji chce také, tak to mě dostalo. I já jsem přesvědčený, že si náš zahradní nábytek tak dlouhou záruku zaslouží. Faktem je, že už i díky tomu si čeští zákaznící dodnes koupili na 25 000 našich kompletů. Prostě KWA je v dobrém slova smyslu u vás úspěšnější než před staletími moji předkové."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama