Berni Schödler

13. září 2006 v 14:25 | rikke-maren |  Hoppbakke
ŠVÝCARSKÝ TRENÉR, KTERÝ OBJEVIL VELKÝ TALENT SIMONA AMMANNA
Narodil se v roce 1971 v St. Moritz. Skoky si zamiloval už od malička. Jak sám říká: "Skoky mi dělají obrovskou radost." V tomto oboru se snažil získat respekt jiných lidí.
Ve škole, kterou navštěvoval, se poprvé objevil nápad založit sportovní klub. Na počátku to byla jen malá skupinka. Každý mladý sportovec, však měl možnost se zde zdokonalovat. V té době ještě moc nevydělával. Staral se tak o dva až tři skokany.
A jak se vlastně stal trenérem? Zamlouvala se mu práce s mladými lidmi a proto se v letech 1998/99 účastnil programu "Swiss Olimpik". Tento program umožňoval formou školení poznávání nových trenérských technik. Když se někoho zeptáte, jaký je to trenér, většinou vám poví, že je to dobrý přátelský člověk, kterému nedělá problém zajít se svými svěřenci na kafe.
Od roku 199 byl trenérem B týmu a potom asistent hlavního trenéra. Z důvodu problému o jiné mentálnosti Jochena Danneberga, na kterou si stěžovali právě závodníci, zaujal jeho místo od roku 2000 kdo jiný než Schödler.
Po ZOH v SLC mu závodníci řekli, že s ním chtějí spolupracovat i nadále. "Takhle se mi odplatili" říká s úsměvem Berni.
K jeho zásluhám mu byly velmi připočítány dvě zlaté medaile Simona Ammanna. On sám říká, že nejdůležitější je utvořit družstvo. Potřeboval by ještě asi dva skokany. Chce, aby se jeho skokani umisťovali co nejlépe - až tehdy z něj bude dobrý trenér.
Po úspěchu Ammanna byl zvolen trenérem roku 2002. Jeho známí jako o trenérovi o něm říkají - Berni svou práci miluje a ke všem překážkám se staví čelem. Exploze Ammanna vynesla i jeho do uznávaných výšin, přesto však zůstává milý a skromný. Po namáhavé sezoně si rád odpočine a jak říká - "až mi dojde energie, stanu se zase vychovatelem. V této práci najdu jistě pokoj."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama