Alkohol

25. září 2006 v 20:29 | rikke-maren |  Kongeriket Norge
Konzumace alkoholických nápojů všeho druhu je v Norsku upravena přísnými předpisy. Ve většině hotelů a restaurací se tvrdší alkohol podává pouze v čase od 15 do 23 nebo 24 hodin; o nedělích a svátcích pak nikdy. Více rozšířeny jsou pivo a víno; tyto nápoje lze místy dostat i v neděli do 12 hodin - ovšem zdaleka ne všude. Nakoupit víno i jiný alkohol ve větším množství můžete ve specializovaných prodejnách s monopolní státní licencí Vinmonopol. Ceny jsou dosti vysoké.
Norské pivo má i na naše zvyklosti poměrně dobrou kvalitu. Světlému pivu se říká pils, silnější je pak export. Před řízením auta lze s mírou pít pouze téměř zcela nealkoholická piva jako brigg nebo zero. Vörteröl je nealkoholicé tmavé pivo mírné nasládlé chuti.
Na dovážení vína jsou norským státem uvalovány vysoké daně, takže se pijí dost málo.
Populárním norským nápojem je akvevitt (akvavit), vyráběný pálením z brambor nebo ječmene. Pije se z malých skleniček k hlavním jídlům, načež často následuje ještě větší sklenice piva. Navzdory svému zdánlivě nevinnému názvu má akvevitt vysoký obsah alkoholu, a tak je lepší si jej vychutnávat jen velmi opatrně.
Při přípitku se v Norsku říká Skaal! (Na zdraví!)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama