Akseli Ensio Kokkonen

1. září 2006 v 17:57 | rikke-maren |  Hoppbakke
Akseli se narodil 27. února 1984 otci Karimu a matce Anneli v Oslo. Když mu byl rok a půl, tak se rodina přestěhovala do Lahti a jak Axu sám říká, tohle místo si oblíbil a je rád, že zde žije. Má ještě jednoho bratra - Nerd.
V roce 2004 ukončil studium na Vysoké škole v Lahti. Nejvíce ho bavila matematika, angličtina a finština. Kromě toho se ještě učil švédštinu a němčinu. V současnosti je vojákem z povolání, přesněji pilot.
Když má možnost odpočinout si od skoků, rád jezdí na kole, motorce potápí se, chodí do kina, za dob studia hrával školní divadlo, rád si zajde zazpívat Karaoke, a samozřejmě svůj volný čas věnuje i přátelům.
Za svůj dosavadní největší úspěch považuje vítězství na LGP 2003 v Predazzo. Těší ho také úspěchy v Kontinentálním poháru.
Jeho oblíbeným hercem je Schon Connery. Když byl ještě malý, jeho idolem byl Nor Espen Breden; "já jsem se jako Nor narodil, obdivoval jsem jeho charakter a styl".
Minulý rok Axu ukončil svou aktivní kariéru, ale zřejmě to nebylo jeho poslední slovo...fanoušci tak mohou očekávat jeho návrat...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama