Waltari

12. srpna 2006 v 22:09 | rikke-maren |  Nordisk musikk
Málokterá rocková skupina v českých luzích a hájích zdomácněla tak rychle a nevymazatelně jako finští mágové Waltari. Svým neotřelým přístupem ke křížení bez nádsázky všech žánrů si kapela navždy získala srdce příznivců. V naší republice vystupují Waltari často a rádi, ať už v rámci vlastního turné, nebo na letních festivalech.
Skupina vznikla v roce 1986 a od prvního počinu beze jmenného minialba, se profilovala jako živelné rockové těleso. Jak s postupem let docházelo k jistému usazení projevu kapely, rostl i její mezinárodní věhlas. Průlomovým se stalo třetí řadové album "So Fine!". Za další dva roky Hataka šokoval hudební svět "death metalovou operou" "Yeah! Yeah! Die! Die!", v níž coby autor skloubil nejtvrdší rock se symfonií.
V posledních letech Waltari inklinují spíše k tanečně elektronickému projevu, což potvrzuje šesté řadové album "Space Avenue" i výběr "Decade". Co od kapely čekat dál, nelze nikdy říct s jistotou. Hyperaktivní Hataka má neustále v záloze několik projektů. Waltari se opět hodlají vrátit do "nezávislých" kruhů.
Formace se ovšem nemusí obávat zmenšeného zájmu, během let si doma ve Skandinávii, ale především ve Střední Evropě vybudovala neotřesitelné postavení.
Waltari jsou rock ve všech jeho podobách a české publikum je přijímá bez nejmenších výhrad.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama