Björn Einar Romören

27. srpna 2006 v 12:45 | rikke-maren |  Hoppbakke
Björn Einar se narodil 1. 4. 1980 v Baerum, nedaleko Norského hlavního města Oslo matce Bente-Lill a otci Trygve. Bernar, jak mu říkají jeho kamarádi má ještě staršího bratra Jan-Erik. Už od mala chtěl být malý Ber jako on. Dělal vše po něm, jak řekla jeho matka. Věnoval se hodně sportům např. tenis, fotbal, sjezdové lyžování a dokonce i severská kombinace, ale ani u jednoho sportu nevydržel...Jediné co mu zůstalo a s nadšením vydrželo, byly právě skoky na lyžích. Plánoval si, že se stane nejmladším skokanem, který se pustí z můstku v Oslo. To se mu bohužel nesplnilo - zlomil si ruku, když spadl z kola. A tak se s rodinou vydal do Lillehammer, aby tam mohl skákat na K90. Ale malý Bernar měl zase svoji hlavu a chtěl úplně něco jiného a to skákat na K120. Zatímco rodiče čekali pod malým můstek, Ber se spustil z velkého...I se zlomenou rukou skočil 115m. Ve 13ti letech skákal dokonce s oběma zlomenýma rukama.
Svůj premierový skok v SP skákal v roce 2001, poprvé vyhrál v roce 2003 a to na T4M v Bischofshofen. Jeho velmi úspěšná sezona byla 2003/2004: byl třetí v SP, vyhrál dva závody, dvakrát byl druhý a třetí, na Severském turné skončil druhý, s teamem Norska získal zlato na MS v letech v Planici.
V sezoně 2004/2005 se stal držitelem nového světového rekordu v letech (20.3.,Planica) 239m. Dokonce si to nechal poznamenat na spodek lyží.
Bernar studuje Management obchodu, ale jak sám říká, neví co by chtěl dělat. Nejraději hraje golf, poslouchá Rock, kouká na filmy, posiluje. Ještě stále bydlí s rodiči a prý nemá v plánu to v nejbližší době měnit. Sám o sobě říká, že se hrozně rychle naštve. Dřive to řešil tím, že mlátil do věcí kolem sebe, ale po různých zraněních toho nechal...Teď se to snaží řešit běháním a nebo poslechem hlasité hudby.
V roce 2006 byl poprvé na ZOH, které se konaly v Italském Torino. Na středním můstku (K-95) skončil 15., ale na velkém můstku (K-120) už to bylo lepší, skončil sedmý. V závodu družstev získali Norové alespoň bronzovou medaili, takže byl spokojený. Hodně se trápil, určitě cítil, že má na víc, ale asi nezvládl ten tlak. Po závodě prohlásil: "Jsem šťastný, ale my jsme měli vyšší cíle. Ale hlavní je medaile."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vampire_queen vampire_queen | 30. srpna 2006 v 17:29 | Reagovat

WOW..Bernar. Kvůli něho se na skoky dívám čas od času taky :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama